Práce z oblasti suchej výstavby nachádzajú využitie predovšetkým v interiéroch stavieb, kde klientom poskytujú rýchly a finančne nenáročný spôsob, ako priestory upraviť podľa svojich predstáv. Suchá výstavba stojí v obecnej rovine predovšetkým na využití sadrokartónových, popr. sadrovláknitých dosiek, ktoré majú v stavebníctve veľmi široké využitie, a to od výstavby priečok až po opláštenie nosných konštrukcií. Využitie suchého procesu výstavby predstavuje jednu z časovo najvýhodnejších stavebných prác vôbec, a to pri čiastočných rekonštrukciách interiérov zároveň znamená i menší neporiadok pri realizácii a veľmi prístupnú cenu. Aj preto je dnes o suchú výstavbu konštantne vysoký záujem medzi klientmi, ktorí prestavujú byt, i medzi tými, ktorí teraz dokončujú novostavbu.
Čo všetko môže suchá výstavba zahŕňať? So sadrokartónmi je možné pracovať mimo iného pri obkladaní stien a montáži predsunutých stien alebo podhľadov, pri opláštení podkrovných konštrukcií, montáži priečok alebo pri kladení plávajúcich podláh. Okrem faktu, že je montáž akýchkoľvek sadrokartónových konštrukcií veľmi rýchla a lacná, ponúka sadrokartón i rad ďalších výhod. Pretože ide o materiál, s ktorým sa ľahko pracuje, je veľmi flexibilný a je ho možné bez väčších komplikácií orezávať a dokonale ho tak prispôsobiť i netypickým proporciám interiéru. Naviac patrí sadrokartón k veľmi pevným materiálom s dlhou životnosťou a so svojim hladkým povrchom bez problémov zapadne do každého interiéru.
Existuje však i použitie, pre ktoré je sadrokartón celkom nevhodný. To platí predovšetkým o veľmi vlhkých alebo namáhaných miestach, v ktorých by povrch materiálu trpel. Sadrokartón sa tiež nikdy nesmie používať ako nosná konštrukcia.